pix
Украинская Православная Церковь
Киевская епархия

Документы

Об учреждении новых викариатств Киевской епархии Украинской Православной Церкви
 
3 октября 2013 года Блаженнейший митрополит Киевский и всея Украины Владимир в своей рабочей резиденции в Феофании провел собрание викарных архиереев и благочинных Киевской епархии, посвященное новому административному устройству епархии.
Согласно Распоряжению по Киевской епархии Украинской Православной Церкви № 1768 от 25 сентября сего года в пределах города Киева были созданы Северное, Южное и Восточное викариатства. В пределах Киевской епархии образованы Бородянское, Макаровское и Обуховское викариатства.
Управляющими викариатств назначены:


•    Северного — епископ Боярский Феодосий (Оболонское, Подольское, I Шевченковское, II Шевченковское, Кладбищенское благочиния г. Киева);
•    Южного — епископ Васильковский Николай (Голосеевское, II Больничное, Печерское, Святошинское, Соломенское благочиния г. Киева);
•    Восточного — епископ Ирпенский Климент (I Дарницкое, II Дарницкое, Деснянское, Днепровское, Больничное благочиния г. Киева);
•    Бородянского — епископ Бородянский Варсонофий (I Бородянское, II Бородянское, Иванковское, Полесское благочиния);
•    Макаровского — епископ Макаровский Иларий (Бышевское, Белогородское, Боярское, Бучанское, Вишнёвское, Ирпенское, Макаровское благочиния);
•    Обуховского — епископ Обуховский Иона (Васильковское, Гребёнковское, Калиновское, Обуховское, Украинское, Фастовское благочиния).
•    Больничное благочиние города Киева, согласно распоряжению по Киевской епархии № 1761 от 25 сентября сего года, было разделено на I и II Больничные благочиния. Благочинным II Больничного округа назначен протоиерей Геннадий Батенко. 


Остальные благочиния Киевской епархии остаются без изменений.
Координация деятельности управляющих викариатствами Киева и Киевской епархии возложена на управляющего делами Украинской Православной Церкви митрополита Бориспольского и Броварского Антония, сообщает официальный сайт УПЦ.

 

 


Положення про вікаріатства Київської єпархії УПЦ
  
 
 
І. Загальні положення
1. Вікаріатство – церковно-адміністративна територіальна одиниця, що входить до складу єпархії та формується з благочинь, які розташовані в його межах.
2. Вікаріатство Київської єпархії Української Православної Церкви (надалі - вікаріатство) здійснює свою діяльність з дотриманням Статуту про управління Української Православної Церкви, Статут Київської Митрополії Української Православної Церкви, Статуту Київської єпархії Української Православної Церкви, рішень Священного Синоду Української Православної Церкви, указів і розпоряджень Митрополита Київського і всієї України та цього Положення у відповідності до законодавства України.
3. Вікаріатство не має статусу юридичної особи.
4. Вища влада з управління вікаріатством належить керуючому Київською єпархією - Митрополиту Київському і всієї України.


II. Вікарний архієрей (вікарій), керуючий вікаріатством
1. Керуючий Київською єпархією – Митрополит Київський і всієї України делегує вікарному архієрею повноваження з управління вікаріатством.
2. Вікарний архієрей допомагає керуючому Київською єпархією – Митрополиту Київському і всієї України в управлінні єпархією.
3. Ім’я вікарного архієрея підноситься під час богослужіння в головному храмі титульного міста, а також під час його служіння після імені Святійшого Патріарха Московського і всієї Русі та Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України за наступною формулою: «и Господина Преосвященнейшего (ім’я, сан, титул)».
4. Обсяг повноважень вікарного архієрея визначається керуючим Київською єпархією – Митрополитом Київським і всієї України.
5. Керуючий вікаріатством за посадою входить до складу єпархіальної ради та єпархіальних зборів єпархії.
6. До обов’язків керуючого вікаріатством входять:
а) здійснювати контроль за виконанням указів і розпоряджень керуючого Київською єпархією – Митрополита Київського і всієї України;
б) відвідувати парафії вікаріатства та звершувати у них богослужіння;
в) здійснювати нагляд за поточною діяльністю благочинь та парафій вікаріатства;
г) в межах вікаріатства видавати розпорядження на бланку канцелярії Київської Митрополії про відрядження кліриків для тимчасового служіння на парафіях на термін не більше місяця;
д) подавати на розгляд єпархіального архієрея мотивовані пропозиції про нагородження церковними нагородами кліриків і мирян вікаріатства;
е) візувати прохання кліриків вікаріатства про короткострокові відпустки та паломництва терміном до 10-ти діб;
ж) погоджувати прохання кліриків вікаріатства про виїзд за кордон та про відпустки терміном більше 10-ти діб;
з) вирішувати непорозуміння, які виникають на парафіях вікаріатства;
и) розглядати скарги на духовенство та мирян;
і) звітувати Керуючому Київською єпархією про життя вікаріатства та про свою діяльність.
7. Керуючий Київською єпархією окрім інших документів підписує: укази про призначення на парафію; відрядження кліриків з одного вікаріатства в інше; прохання на відпустку терміном більше 10-ти діб; отримання святого мира; отримання (заміна) антимінса; вступ на навчання для здобуття духовної освіти.
8. Весь документообіг вікаріатств здійснюється через канцелярію Київської Митрополії за участю секретарів Київської єпархії.